Obrączki z wolframu stają się coraz bardziej...
Obrączki wykonywane z wolframu dzięki swojej uniwersalności stają się coraz bardziej popularne na rynku Europejskim. Spójrzmy na kilka ich zalet.
Preferowanie złota, srebra czy platyny jako pierwszorzędnych wyborów biżuterii stopniowo maleje. Wiele innych metali należących do kategorii metali szlachetnych znalazło miejsce obok tradycyjnych metali jubilerskich. Pallad i rod wkroczyły na scenę już kilka ładnych lat temu następnie był tytan a teraz przyszła kolej na wyjątkowy wolfram.
Obrączki muszą przetrwać z nami długi czas.
Twardość metali jest bezpośrednim wyznacznikiem jej trwałości. Im twardszy jest metal tym mniejsze są szanse na zniszczenie. Złoto i srebro to najbardziej popularne metale które zwykle wybierane są przez jubilerów do produkcji obrączek i pierścionków, jednak przy dłuższym noszeniu potrafią się znacznie rysować. Dużo twardszym i bardziej wytrzymałym metalem jest między innymi Wolfram, dzięki czemu zyskuje on coraz większe uznanie w branży.
Węglik wolframu.
Do produkcji biżuterii nie używa się metali w czystej postaci. Niezależnie od tego, czy jest to złoto, srebro czy platyna, żadna z nich nie może być w 100% czysta, gdy jest używany do wyrobu biżuterii. Podobnie jak inne metale jubilerskie, czysty wolfram nie nadaje się do produkcji biżuterii. Musisz połączyć wolfram z innymi stopami, aby nadawał się do wyrobu biżuterii. Kiedy mieszasz wolfram wraz z innymi elementami, wytwarza on węglik wolframu, który ma wszystkie właściwości, które tworzą doskonałą biżuterię. Obrączki z wolframu, które można znaleźć w katalogach sklepów jubilerskich, są w rzeczywistości obrączkami z węglika wolframu . Jest to stop wolframu i innych metali, takich jak chrom, tantal, tytan, nikiel, niob. Elementy t stopowe są w niewielkich proporcjach.
Jak twardy jest węglik wolframu?
Węglik wolframu jest tak twardy, że uszkodzenie go jest bardzo trudne. To jest powód, dla którego używa się go w narzędziach skrawających i wiertłach do urządzeń górniczych i wiertniczych. Twardość mierzona w skali Mohsa waha się od 7.5 do 8.5, co jest znacznie wyższe niż w przypadku złota, srebra czy tytanu.
Wolfram jest prawie dziesięciokrotnie twardszy niż złoto!.
Więcej na temat historii Wolframu pod tym linkiem: Czym jest Wolfram.
Dodaj komentarz